Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
ZGŁOŚ UWAGI
Proszę czekać...
Program do faktur online za darmo
Zaloguj
Utwórz konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.
Afaktury.pl  >> Porady biznesowe  >> Firma

Kategoria Firma
Powrót do strony głównej porad

Darmowy program do faktur Mac OS

Darmowy program do faktur Mac OS

Program do fakturowania to niezbędny element każdej działalności gospodarczej. To doskonała alternatywa dla ręcznie wypisywanych dokumentów albo Excela.
Dzisiejsi przedsiębiorcy są nowocześni, korzystają ze sprawdzonych narzędzi i na każdym kroku wykazują się profesjonalizmem. Estetyczne faktury i oferty handlowe, bieżące statystyki oraz dodatkowe funkcje oferowane przez darmowy program do faktur Mac OS to narzędzie, które pomaga zaistnieć i sprawnie funkcjonować na rynku, gdzie ogromna konkurencja przekłada się na konieczność bezustannej rywalizacji. W programie do fakturowania można znaleźć atrakcyjne szablony dokumentów, które wystarczy tylko uzupełnić danymi.

Cały proces fakturowania jest bardzo uproszczony, gdyż dane o kontrahentach są pobierane z bazy GUS, a następnie automatycznie wpisywane do dokumentów. Dane przedsiębiorcy oraz informacja o numerze konta również pojawia się bez dodatkowych działań. Z kolei baza towarów i usług pozwala na wpisanie wszystkich pozycji do programu wraz ze szczegółowymi informacjami oraz ceną. Jakie jeszcze funkcje zasługują na szczególną uwagę? O czym trzeba pamiętać w trakcie wyboru odpowiedniego narzędzia?

Darmowy program do faktur Mac OS – dla kogo?

Program do fakturowania to bardzo przydatne narzędzie wykorzystywane do przygotowania dokumentów i analizowania działalności. Użytkownicy sprzętu marki Apple muszą zwrócić uwagę na fakt, czy wybrane przez nich narzędzie jest kompatybilne z systemem operacyjnym. Jeśli wybór padnie na niewłaściwy program, nie będzie on działał. To pierwsza rzecz, którą musi sprawdzić przedsiębiorca przed ostatecznym wyborem programu. 

Dodajmy jeszcze, że darmowy program do faktur Mac OS to rozwiązanie dla każdego właściciela, który pragnie przygotowywać estetyczne dokumenty, nadzorować efekty prowadzonej działalności, analizować oraz powierzać zatrudnionym pracownikom dodatkowe zadania. Co ciekawe, dostęp do programu można przekazać również księgowemu czy biurze rachunkowemu. Wybrani pracownicy mogą korzystać z subkont z ograniczonymi możliwościami, dzięki czemu nie uzyskują wszystkich informacji o firmie. Jest to szczególnie ważne, gdyż kontrahenci zostają przypisani do konkretnych pracowników, którzy uzyskują dostęp do wybranych paneli, ale nie wiedzą, jakie zarobki uzyskują inni pracownicy czy jaki zysk osiąga przedsiębiorstwo. 

Darmowy program do faktur Mac OS afaktury.pl to doskonały przykład, który obrazuje, jaką rolę w funkcjonowaniu firmy odgrywa narzędzie do fakturowania. Oprócz intuicyjnego interfejsu na uwagę zasługuje funkcja blokady sprzedaży dla nieterminowych kontrahentów, możliwość zmiany języka oraz współpraca z firmą zajmującą się windykacją. 

Program do fakturowania sprawdzi się w jednoosobowej działalności gospodarczej, małym przedsiębiorstwie zatrudniającym kilka osób oraz dużej firmie, w której do wystawiania faktur i księgowości oddelegowani są zatrudnieni pracownicy. 

Darmowy program do faktur Mac OS – na jakie funkcje zwrócić szczególną uwagę? 

Darmowy program do faktur Mac OS musi pasować do używanego sprzętu, dlatego tę kwestię należy sprawdzić w pierwszej kolejności. Dobrze dobrane narzędzie do zarządzania firmą odpowiada nie tylko za usprawnienie działań, ale dodatkowo pozwala na poszerzenie zakresu usług. Kiedy przedsiębiorca rozpoczyna własną działalność, skupia jedynie uwagę na wystawianiu faktur, rozliczeniach z urzędem i ZUS oraz panelu magazyn. Jednak po upływie czasu i wraz z rozwojem działalności bardzo ważne są również dodatkowe funkcje, które sprawiają, że program do fakturowania staje się bardzo przydatnym narzędziem ułatwiającym sprawowanie kontroli nad przychodami i generowanymi kosztami. 

Kiedy mamy do czynienia z darmowym programem, trzeba mieć świadomość, że wystawianie faktur jest limitowane. Chodzi o około 5 dokumentów na miesiąc. Wystawianie większej liczby faktur wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak przedsiębiorca w każdym momencie może zdecydować się na rozszerzenie abonamentu i korzystanie z dodatkowych funkcji.  

W dalszej kolejności trzeba sprawdzić, jakie dokumenty są dostępne w wersji darmowej. Różnego rodzaju faktury, oferty, zamówienia, a także noty korygujące, faktury marże – wybór jest ogromny, dlatego trzeba się upewnić, że darmowy program do faktur Mac OS sprosta wszystkim oczekiwaniom przedsiębiorstwa. 

Możliwość edycji wystawionych dokumentów to kolejna opcja, która nie podlega dyskusji. Błędy w fakturze mogą zdarzyć się nawet najlepszym i najbardziej skrupulatnym pracownikom, stąd możliwość szybkiej i sprawnej edycji odgrywa szczególnie ważną rolę. 

Przydatne funkcje programu do fakturowania na Mac OS, czyli co warto mieć w programie? 

Pobieranie danych z GUS to opcja, która zdecydowanie skraca czas potrzebny do wystawienia dokumentów firmowych. Wystarczy wpisać numer NIP firmy, a resztę danych pobrać z bazy przedsiębiorców. Raz wybrany kontrahent zapisuje się na w bazie, co zdecydowanie upraszcza przygotowanie kolejnych dokumentów. 

Program do fakturowania dla osób ceniących nowoczesną technologię powinien być dostępny również w postaci aplikacji mobilnej. Oznacza to możliwość korzystania z programu z poziomu telefonu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwala jeszcze szybciej spełniać oczekiwania kontrahentów, czyli po uzyskaniu prośby o fakturę czy dostawę towaru – działania podejmowane są natychmiastowo, nawet jeśli przedsiębiorca aktualnie nie znajduje się w siedzibie firmy. 

Obsługa programu do wystawiania faktur nie należy do skomplikowanych, jednak po wprowadzeniu nowych funkcji czy nowelizacji przepisów wsparcie zespołu ekspertów może okazać się bardzo przydatne. Pomoc jest potrzebna również dla nowych przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na rynku. Wystarczy rozmowa telefoniczna albo kontakt mailowy i wszystkie wątpliwości zostają rozwiane. 

Wymienione funkcje to tylko ważne przykłady, które w znacznym stopniu przekładają się na sukces przedsiębiorstwa. Pamiętajmy, że szukanie nowych kontrahentów, a następnie utrzymanie ich to długotrwałe działanie, a program i dostępne w nim narzędzia pozwalają na sprawdzenie, czy kontrahenci nie rezygnują z dostaw wybranych towarów albo korzystania z konkretnych usług. Reakcja na takie zachowanie musi być natychmiastowa. Można skontaktować się z kontrahentem, poznać przyczynę takiego i nie narażać się na straty, a to wszystko dzięki programowi do fakturowania. 

 

 

Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E02. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.