Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
ZGŁOŚ UWAGI
Proszę czekać...
Program do faktur online za darmo
Zaloguj
Utwórz konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.
Afaktury.pl  >> Porady biznesowe  >> Firma

Kategoria Firma
Powrót do strony głównej porad

Program do fakturowania bezpłatny prosty

Program do fakturowania bezpłatny prosty

Dobry program do fakturowania to ogromny komfort zarówno dla przedsiębiorcy samodzielnie prowadzącego księgowość firmy, jak i dla biura rachunkowego czy pracownika, któremu powierzono przygotowanie wszystkich dokumentów, rozliczanie bieżących kosztów i sprawowanie ogólnej kontroli nad finansami przedsiębiorstwa. Właściwie dopasowane funkcje i prosty, intuicyjny interfejs to podstawa do sprawnego i szybkiego działania. Jakich funkcji warto szukać w programie? 

Program do fakturowania bezpłatny prosty – na co zwrócić uwagę?

Program do fakturowania bezpłatny prosty świetnie sprawdzi się w jednoosobowej działalności gospodarczej oraz w małym przedsiębiorstwie. Ze względu na brak opłat występuje limit dokumentów, które można wystawiać w ciągu miesiąca. W jednym programie może ich być 5, a inny umożliwia przygotowanie 10 faktur oraz dodatkowe możliwości. Z tego względu przed wyborem finalnego programu do fakturowania warto sprawdzić jego możliwości oraz gwarancje, jakie oferuje producent. 

Program do fakturowania bezpłatny prosty zapewnia intuicyjną obsługę. Nie trzeba się szkolić, szukać informacji, czy kontaktować z administratorem, gdyż wszystkie informacje i kolejne kroki działania są dobrze widoczne i nie dostarczają żadnych problemów. Największym bonusem są bazy towarów/usług oraz kontrahentów. W jednym miejscu można zgromadzić wszystkie potrzebne informacje i to bez konieczności ponownego wpisywania danych.
Co ciekawe, dobry program do fakturowania bezpłatny prosty wymaga jedynie wpisania numeru NIP, a pozostałe informacje o kontrahencie zostają automatycznie ściągnięte z bazy GUS oraz uzupełnione w fakturze. Baza towarów umożliwia gromadzenie wszystkich informacji potrzebnych do wystawienia faktury. Dzięki funkcji magazyn połączonej z bazą można sprawdzić, ile produktów jeszcze zostało w magazynie i na podstawie takich informacji skompletować zamówienie. Program do fakturowania usprawnia funkcjonowanie całej firmy i nie ma znaczenia, czy jest to działalność jednoosobowa, czy małe albo średnie przedsiębiorstwo. 

Program do fakturowania bezpłatny prosty powinien oferować kilka szablonów faktur. Przedsiębiorca po sprawdzeniu dostępnych wersji jest w stanie wybrać taką, która przypadnie mu do gustu, a także będzie pasowała do charakteru prowadzonej działalności. Na dokumencie można dodać również własne logo czy inny znak rozpoznawczy, który sprawi, że faktura czy inny dokument nabierze bardziej personalnego charakteru. Dostępne są też różne czcionki i kolory. Takie szczegóły są bardzo istotne, gdyż wygląd faktury mówi bardzo wiele o przedsiębiorcy i pozwala na zdobycie bardzo dobrej opinii o marce wśród klientów. 

Kiedy potrzebne dokumenty zostaną już przygotowane, trzeba je zapisać w archiwum albo przechowywać w wersji papierowej. Program powinien umożliwić szybkie i sprawne drukowanie. Na przykład program do fakturowania afaktury.pl umożliwia drukowanie wszystkich dokumentów jednocześnie, zamiast każdego oddzielnie. Oprócz tego dokumenty można pobierać w wersji PDF i wysyłać bezpośrednio do kontrahentów, co również jest bardzo przydatne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.
 

Kontrahenci rozrzuceni po całej Europie, a nawet świecie to w dzisiejszych czasach nic nowego. Z tego względu opcja przygotowania dokumentów w różnych językach stanowi przydatną opcję, której nie może zabraknąć nawet w prostym programie. Niektóre wersje zapewniają wybór 3 czy 5 dodatków języków, ale na szczególną uwagę zasługuje program do fakturowania bezpłatny prosty afaktury.pl, w którym można skorzystać aż z 31 języków. 

Kolejną funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość wzbogacenia faktur w załączniki. Chodzi o kosztorysy, zdjęcia czy inne dokumenty. Takie połączenie pozwala pilnować porządku i gwarantuje najwyższy poziom obsługi. Dobrze poinformowany klient jest zadowolony i chętnie korzysta z dostępnych usług czy oferowanych towarów. 

Zwlekający z płatnościami klienci to problem, z którym musi się mierzyć coraz więcej przedsiębiorców. Z tego względu szybka i sprawna windykacja jest szczególnie przydatna. Żaden kontrahent, który skorzystał z dostępnych usług czy zakupił towary, nie może unikać płatności. Informacja o opóźnieniu musi pojawić się w systemie, co ułatwi weryfikację dłużnika. Kiedy kwota jest podkreślona na inny kolor albo pojawia się inny rodzaj ostrzeżenia o nieterminowych płatnościach, przedsiębiorca może szybko działać i zakończyć współpracę z nieuczciwą osobą albo wprowadzić szereg zmian. 

Program do fakturowania bezpłatny prosty powinien mieć opcję przygotowania różnorodnych dokumentów oraz raportów. W jednym miejscu zostają zgromadzone informacje dotyczące sprzedaży, zakupów oraz przychodów. Można także podsumować koszty, obliczyć podatek do zapłaty czy uzyskany dochód. Dodatkowe funkcje zdecydowanie ułatwiają funkcjonowanie firmy i skracają czas potrzebny do przygotowania dokumentów i analiz, które pomogą rozpoznać ewentualne błędy czy poprawić sytuację w przedsiębiorstwie. 

Ciekawą i bardzo przydatną opcją jest automatyczne generowanie plików JPK. Nie każdy przedsiębiorca ma obowiązek wysyłania raportów do Urzędu Skarbowego, ale ich sporządzanie i przechowywanie jest konieczne dla wszystkich mających własną działalność gospodarczą. 

Właściciele, którzy prowadzą sprzedaż w sklepach internetowych, powinni zwrócić uwagę czy program gwarantuje integrację ze sklepem oraz bramkami płatności. To zdecydowane ułatwienie dla przedsiębiorcy, gdyż cała działalność jest prowadzona bez większych problemów, a do tego wszystko działa spójnie i bez zarzutu. 

Bez względu na liczbę pracowników zatrudnionych w zakładzie, nie każda osoba musi mieć dostęp do całego programu księgowego. Z tego względu warto wybrać narzędzie do fakturowania, które pozwala ograniczyć funkcje albo powierzyć pracownikom dostęp tylko do wybranych paneli. To doskonały sposób przekazywania zadań, nie udzielając pracownikom wszystkich informacji o zarobkach firmy, wypłatach pozostałych zatrudnionych i innych ważnych danych. Program do fakturowania bezpłatny prosty afaktury.pl oferuje tę przydatną funkcję i wiele innych możliwości ułatwiających pracę całego zespołu. 

Program do fakturowania bezpłatny prosty powinien działać z poziomu laptopa, tabletu oraz telefonu. Dodatkowo musi umożliwiać realizację księgowości firmy, pozwolić na wystawianie niezbędnych dokumentów i sprawdzanie magazynu z każdego miejsca z dostępem do Internetu. 

 

 

Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E02. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.