Program do faktur online za darmo
Zaloguj
Utwórz konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.

PROGRAM DO FAKTUR

Co to jest AFAKTURA.PL?

Program do łatwego i szybkiego wystawiania faktur i rachunków online, umożliwia sporządzenie, przegląd oraz zarzadzanie dokumentami niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.


Dostęp do programu jest zawsze, z każdego miejsca na świecie gdzie jest Internet.
Wchodzisz na stronę, bezpiecznie się logujesz i już możesz swobodnie i komfortowo prowadzić swoją firmę.


Afaktury.pl oszczędzają Twój czas i pieniądze, ułatwiają pracę, kontrolują płatności, program dba aby baza kontrahentów i produktów była zawsze dostepna do Twojej dyspozycji. Najważniejszą zaletą serwisu to przejrzystość i prostota obsługi.

Do czego służy i jakie ma wymagania?

Program afaktury.pl to łatwy i wygodny sposób na rozwiązanie problemu z prawidłowym wystawieniem dokumentu w formie papierowej lub elektronicznej.


Forma papierowa to wydruk dokumentu na drukarce, bezpośrednio z programu afaktury.pl, forma elektroniczna to wysyłka faktury e-mailem bezpośrednio do kontrahenta.


Program nie wymaga fachowej wiedzy na temat programów komputerowych czy podstaw księgowości.


Faktury sporządzone w programie umożliwiają szybki wydruk dokumentu o estetycznym wyglądzie, również z własnym logo i podpisem.

Jakie dokumenty można sporządzić w naszym programie?

Afaktury.pl umożliwia szybko, łatwo i bez stresu wystawić:

Co można stworzyć w afaktury.pl?

Serwis umożliwia łatwe i szybkie tworzenie:

Jakie są ułatwienia w programie?

Przyjazny, intuicyjny, z prostą nawigacją, ułatwia poruszanie się po dokumencie, można wprowadzać dane do afaktury.pl jednym kliknięciem, ponadto serwis posiada bardzo szerokie możliwości edycyjne wszystkich jednostek miar, stawek vat, terminów płatności oraz maili, które trafiaja do Twoich kontrahentów.

Bardzo przydatną funkcją w programie jest automatyczne przeliczanie kwot netto oraz brutto, z uwzględnieniem różnego podatku VAT.

afaktury.pl automatycznie sprawdza poprawność numerów NIP i PESEL.

W programie można zdefiniować własny sposób numerowania wystawionych faktur. Program umożliwia prowadzenie numeracji w skali roku lub miesiąca, jak również dodawanie własnych rejestrów faktur.

Automatyczna kontrola zapłaty za faktury, która funkcjonuje w programie afaktury.pl usprawnia działanie, a system sam wysyła informację o przeterminowanej płatności lub ostatecznym wezwaniu do zapłaty.

Dzięki takiej funkcji, możesz przypomnieć o tym fakcie kontrahentowi i mieć pewność, że szybciej zostaną dokonane płatności za wystawione faktury czy rachunki.

Program afaktury.pl daje swobodę i elastyczność w działaniu, poprawia efektywność w zarzadzaniu takimi dokumentami księgowymi jak faktura, rachunek czy nota korygująca.

Co gwarantuje praca z programem?

Obecnie wypełnianie faktur ręcznie jest czynnością zbyt czasochłonną i skazaną na częste pomyłki, przepisywanie ich, a nawet konieczność wystawiania korekt.

Im bardziej uprościmy i przyspieszymy tą czynność, tym więcej czasu zostanie na pozostałą działalność, dla której tak naprawdę została stworzona firma.

W zależności od charakteru firmy, wielkości, zasięgu działania, wszyscy przedsiębiorcy, muszą wystawiać faktury, mniej czy więcej, zawsze muszą one zawierać dane czy też informacje wymagane przez ustawodawcę.

afaktury.pl gwarantuje, że wzory dokumentów, są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Gwarantuje również bezpieczeństwo wszystkich przesyłanych informacji i danych wprowadzanych w programie.

Czy jest bezpieczny?

Program do wystawiania faktur to bezpieczeństwo korzystania z konta podobnie jak w banku czy innych ważnych instytucjach finansowych, urzędowych. Stosowane zabezpieczenia utrzymane są na najwyższym poziomie, a wszelkie dane są szyfrowanie za pomocą protokołu SSL.

Najwyższy certyfikat bezpieczeństwa SSL i kopie bezpieczeństwa sprawiają, że dane firmy są chronione, osoby postronne nie mają do nich dostępu, są zabezpieczone i przechowywane na bezpiecznych serwerach.

Każdorazowe kopie bezpieczeństwa na serwerze zapewniają dostęp do faktur i innych danych programu afaktury.pl, nawet podczas awarii Twojego komputera, z którego korzystasz.

Dla kogo i dla jakich celów?

Ogromną zaletą afaktury.pl jest również możliwość fakturowania online, wystawiania e-faktury, która obniża koszty firmy związane z drukowaniem i wysyłką tradycyjną pocztą faktur do kontrahentów.

Dzięki oszczędności papieru stajemy się ekologami, ograniczmy wycinkę drzew, mamy swój mały wkład w ochronę przyrody.

Niezawodny program afaktury.pl może długo i skutecznie służyć wszystkim prowadzącym indywidualną działalność gospodarczą oraz małym i średnim przedsiębiorcom, którzy mają na celu oszczędzać czasu i pieniędzy, a do tego mogą z przyjemnością wykonywać swoje powinności.

Jak można uzyskać informacje i pomoc?

Program afaktury.pl posiada Centrum Pomocy dla osób korzystających z programu. Centrum Pomocy udziela informacji i podpowiedzi w jaki sposób korzystać z programu, w jaki sposób wykorzystać wszystkie funkcje programu, w jaki sposób wystawić prawidłowo fakturę czy inny dokument dla kontrahenta. Rozwiązuje wszystkie problemy napotkane w trakcie pracy z programem.

Ile kosztuje korzystanie z programu?

Zanim zacznie się na stałe korzystać z programu afaktury.pl warto bez rejestracji, zupełnie za darmo, na próbę, wystawić fakturę lub rachunek.

Można wówczas się przekonać jakie to łatwe i całkiem przyjemne. Szybko sporządzony dokument da nam satysfakcję i przekonanie, że to prosta czynność.

Należy pamiętać, że każda następna faktura, rachunek czy inny dokument, to ułatwione zadanie, gdyż tworzymy bazę informacji i danych, którą można później wykorzystać.

afaktury.pl umożliwia kreowanie własnych wzorów faktur, ze wszystkimi jej elementami, z własnym logo, podpisem, stopką i innymi niezbędnymi danymi.

Cennik usług został dobrze przemyślany, umożliwia korzystanie z programu w dowolnym okresie czasu, a czym dłużej z niego korzystamy, tym mniej nas to kosztuje.

Promocje są dodatkowym atutem w cenniku, zachęcają do wystawiania dokumentów z programem afaktury.pl

Co wyróżnia program afaktury.pl?

Program afaktury.pl w swojej nowej odsłonie, to rewelacyjnie prosty i przejrzysty serwis do fakturowania. Jego wyjątkowość oparta jest na zasadzie, że proste i czytelne rozwiązania są najlepsze, a diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach czyli wszystkich niezbędnych funkcjach do tworzenia prawidłowych dokumentów.

Serwis dopasowany jest do najnowszych przepisów o podatkach, uwzględnia wszystkie zmiany tych przepisów , a użytkownik posiadający elementarną wiedzę o zasadach wystawiania dokumentów księgowych z wykorzystaniem podpowiedzi zawartych w serwisie, każdą fakturę sporządzi bez żadnych problemów.

Wielofunkcyjność programu do fakturowania umożliwia szybkie sporządzenie dokumentu przy wykorzystaniu pól edytowanych, zawartych w samym dokumencie jak i w ustawieniach programu. Archiwizacja dokumentów daje nieograniczone możliwości przetwarzania dokumentu, kontroli nad ich przepływem a przede wszystkich kontrolę płatności wynikających z przeprowadzonych transakcji.

Wyróżnia go zastosowanie stonowanych barw, odcieni szarości z akcentami koloru zielonego użytego w logo serwisu jak i do zalogowania użytkownika. Dominująca kolorystyka szarości jest dobrym tłem stron w witrynie dla wyróżnienia mocniejszych rubinowych akcentów, które ułatwiają nawigację na każdej stronie i w całym serwisie.

Całość spokojnej kolorystyki uzupełnia właściwie dobrany rozmiar czcionki. Czyni to każdą stronę serwisu czytelną i przejrzystą. Każdemu, kto odwiedza czy korzysta z programu, ukazują się kolejno strony bez zbędnego przeładowania kolorami. Wielkość liter w tekstach, tytułach czy poszczególnych wyrazach jest odpowiednio dobrana, według prostej zasady: większe to ważniejsze.

Na wyróżnienie zasługują zasady korzystania z kolorów w programie, które układają się w schemat do szybkiego i łatwego korzystania z programu afaktury.pl. Czarne kafelki z białymi literami i grafiką pomagają wybrać opcję, co planujemy zrobić z dokumentem, który zamierzamy wystawić lub już wystawiliśmy. Jasne pola to miejsca, gdzie umieszcza się odpowiednie wpisy. Rubinowe znaczniki to podpowiedzi dla użytkownika, w których może skorzystać z kalendarza, wyszukać lub rozwinąć listę dostępnych opcji a nawet dodać własne wpisy.

Jak szybko wystawić fakturę korzystając z programu afaktury.pl?

Korzystając z programu do fakturowania w Internecie, znacznie ułatwiamy sobie zadanie jakim jest wystawienie faktury dla odbiorcy naszych towarów lub usług. Taki program jest dostępny z każdego urządzenia, które ma połączenie z Internetem. Może to być łącze stałe (kablowe) lub mobilne (modem, ruter).

W absolutnej zgodzie z aktualnie obowiązującym prawem, można wysyłać faktury e-mailem, bez wyraźnej zgody odbiorcy, można je przechowywać na dysku, w komputerze lub na nośnikach danych. Oczywiście, jeśli jest potrzeba lub życzenie naszego kontrahenta, to w każdej chwili możemy ją wydrukować w formie papierowej i przekazać lub wysłać pod wskazany adres.

Szybkie wystawienie dokumentu jest możliwe dzięki programowi afaktury.pl, wpisując jego nazwę w dowolną przeglądarkę internetową. Otworzy się aplikacja w której należy kliknąć zakładkę „WYSTAW DOKUMENT”, wybieramy rodzaj faktury (na przykład: VAT, zaliczkowa, uproszczona) i wypełniamy pozycja po pozycji w polach edytowanych.

Wszystkie pola edytowane, które są opisane powyżej należy wypełnić obowiązkowo, gdyż są to niezbędne elementy każdej faktury VAT.

Pozostałe pola edytowane, nie ma potrzeby czy nakazu by je wypełniać lub są wypełnianie automatycznie przez program, na podstawie danych wprowadzonych wcześniej przez osobę wystawiającą fakturę. Zatem do dzieła:

 1. NUMER dokumentu, program wstawia automatycznie lub wpisujemy własny,
 2. DATA WYSTAWIENIA, klikając na kalendarz można szybko wprowadzić zaznaczony dzień,
 3. DATA SPRZDAŻY/WYDANIA towarów lub usług, dzień powstania obowiązku podatkowego,
 4. SPRZEDAWCA, własne dane osobowe lub nazwa i adres firmy, numer NIP (według uznania: dodatkowe dane teleadresowe, numer konta, adres oddziału)
 5. NABYWCA, dane osobowe lub nazwa i adres firmy odbiorcy naszych towarów lub usług, numer NIP (według uznania: dodatkowe dane teleadresowe, numer konta, nazwa i adres płatnika)
 6. WALUTA, najczęściej jest to PLN,
 7. TABELA, wprowadzamy według liczby porządkowej
  • nazwę towaru lub usługi,
  • ilość,
  • jednostkę miary,
  • cenę brutto lub netto,
  • rabat
  • stawkę podatku VAT,
  • kwotę netto,
  • kwotę VAT,
  • kwotę brutto,
 8. PODSUMOWANIE, program przeliczy wszystkie wartości AUTOMATYCZNIE
  • według poszczególnych stawek VAT
  • kwoty ogółem netto,
  • kwoty ogółem brutto,
  • DO ZAPŁATY liczbowo i słownie,
 9. SPOSÓB ZAPŁATY, wybieramy gotówkę lub przelew,
 10. TERMIN zapłaty, ustalamy ilość dni oraz konkretną datę, ewentualnie sposób dostawy (poczta, kurier, odbiór osobisty),
 11. OSOBA UPOWAŻNIONA do wystawienia, wpisujemy imię i nazwisko wystawcy dokumentu,
 12. OSOBA UPOWAŻNIONA do odbioru, jeżeli taką chcemy wskazać, lecz nie ma takiego obowiązku,
 13. DODATAKOWE INFORMACJE DO FAKTURY czyli wszystko to, co nie zostało ujęte w a chcemy o tym poinformować kontrahenta (okres gwarancji, szczególne warunki przewozu lub przechowywania towarów, podstawę prawną lub dokument powiązany z fakturą.
 14. Faktura jest gotowa, warto jeszcze raz sprawdzić, czy dobrze zostały wprowadzone wszystkie dane i wówczas należy taki dokument ZAPISAĆ do bazy, aby nagle nie poszła na marne cała nasza praca.

Należy tutaj wspomnieć o wspaniałej rzeczy z której warto skorzystać to zakładka USTAWIENIA, w której jest do wyboru wiele stron z możliwością wprowadzenia indywidualnych ustawień. Znajdziemy je w listach wyboru standardowych danych, najczęściej używanych. Klikając DODAJ, w polu edytowanym możemy dopisać własne, niestandardowe opcje.

Należy jeszcze dodać, że program afaktury.pl jest bardzo przyjazny dla każdego użytkownika, stąd warto pozostać dłużej przy tej znajomości. Potwierdza to osoba o bogatych doświadczeniach z przeróżnymi programami do fakturowania i księgowania czyli autor tekstu. :)

Klient każdego przedsiębiorcy, każdej firmy może zadać pytanie:
……..a faktura będzie?...............a odpowiedź jest prosta:
..……afaktury.pl…………już są! :)


Proszę czekać...
Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
ZGŁOŚ UWAGI
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Błędne dane, nieprawidłowy nip lub numer konta
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Nie można wysłać formularza. Sprawdź czy wszystkie wymagane pola zostały wypełnione