Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
Proszę czekać...
Aby przedłużyć ważność twojego konta, skontaktuj się z nami
27 Kwiecień 2017

Zapisz kontrahenta Załaduj kontrahenta

rozwiń

rozwiń

lp.Nazwa towaru/usługiIlośćJmCena netto
zmień na bruttoWystawiaj brutto
Rabat %Cena netto po rabacieVATKwota netto Kwota VATKwota brutto

0.000.000.000.00
Razem do zapłaty: 0.00
Kwota słownie:
Stawka VATNettoVATBrutto
Razem0.000.000.00
Kwota Netto
Kwota VAT
Kwota Brutto
tysiąc,tysiące,tysięcy||milion,miliony,milionów||miliard,miliardy,miliardów
zero,jeden,dwa,trzy,cztery,pięć,sześć,siedem,osiem,dziewięć||dziesięć,jedenaście,dwanaście,trzynaście,czternaście,piętnaście,szesnaście,siedemnaście,osiemnaście,dziewiętnaście||dwadzieścia,trzydzieści,czterdzieści,pięćdziesiąt,sześćdziesiąt,siedemdziesiąt,osiemdziesiąt,dziewięćdziesiąt||sto,dwieście,trzysta,czterysta,pięćset,sześćset,siedemset,osiemset,dziewięćset
Musisz wybrać klienta, aby móc wybrać oddział
Podaj numer NIP
Podaj kod autoryzacyjny
Podany kod jest nieprawidłowy
Brak wystarczającej ilości towaru
Kontrahent został zapisany
Podaj nazwę kontrahenta
Musisz wybrać klienta, aby móc dodać oddział
Podaj nazwę dla oddziału
Oddział został zapisany
Dane sprzedawcy zostały zapisane
Wybierz sposób płatności
Wybierz sposób dostawy
Wybierz walutę
Podaj nazwę sprzedającego
Podaj nazwę kupującego
Podaj datę wystawienia
Podaj miejsce wystawienia
Podaj numer faktury
Faktura została dodana
Dokument nie istnieje
Faktura została wysłana
Podaj adres e-mail
Nie można dodać produktu, jest on już dodany.
Dodaj produkty do faktury
Faktura została zapisana
Podaj termin zapłaty
Przypomninie zostało wysłano
Wezwanie zostało wysłane
Podaj nazwę produktu
Podaj cenę produktu
Wybierz stawkę VAT
Wybierz jednostkę
Produkt został dodany
wg tabeli kursów średnich NBP nr [number] z dnia [date] r.
Kurs waluty: [rate] [currEx]/[multi][curr]
Załadowano dane i zmieniono walutę z [currOld] na [currNew]
Brak uprawnień do wykonania tej akcjiPokaż dodatkowe pola (stopka, nagłówek)

28 Kwiecień 2017
Automatyczna akceptacja
Adres email jest nieobowiązkowy.

Błędny krok lub okres
Data rozpoczęcia nie może być wcześniejsza niż jutro
Błędny adres do wysyłki
Data pierwszesgo dokumentu nie może być wczesniejsza niz jutro

Faktura VAT - podstawowe informacje

Faktura VAT to dokument sprzedaży, który zawiera szczegółowe dane o transakcji. Wystawiana jest nie wcześniej niż 30 dni przed wydaniem towarów lub wykonaniem usług i nie później niż 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym czynność ta miała miejsce.
Sporządzając fakturę VAT należy: zapisać dane identyfikujące dokument, numer, daty wystawienia i sprzedaży, określić strony transakcji kupna-sprzedaży, dane sprzedawcy, dane nabywcy
Dokonać specyfikacji przedmiotu transakcji, nazwa towaru lub usługi, ilość i jednostka miary, cena netto, stawka VAT, kwota netto, kwota VAT, kwota brutto wyliczyć wartość wszystkich stawek i kwot podatków, razem stawki: netto, VAT, brutto wyodrębnić podsumowanie kwoty do zapłaty, cyframi i słownie zamieścić informację o sposobie i terminie zapłaty, ustalić sposób dostawy lub odbioru przedmiotu transakcji, według uznania:wpisać osoby upoważnione do odbiory i wystawienia dokumentu, Zapisać dodatkowe informacje do faktury.

Zapis, wysyłka, drukowanie faktur online

Wystawioną fakturę VAT należy zapisać w pamięci programu lub wydrukować w formie papierowej. Zapisany dokument można wysłać pocztą e-mail do odbiorcy. Opcje te dostępne są w menu, zawsze widoczny w momencie wystawiania faktury. Zapis dokumentu dane nam możliwość edycji jak również kontroli dokumentu np. pod względem płatności, kiedy został wystawiony, wysłany lub edytowany. Z zapisanego dokumentu można wystawić fakturę podobną, dzięki czemu nie musimy wypisywać tych samych danych po raz wtóry.

Faktura vat i faktura bez vat - czym się różnią

Faktura może być fakturą vat. Wówczas posiada stawkę vat 23%, 8%, 0% Ustawa o prawie podatkowym przewiduje zwolnienie z podatku, gdy dany towar lub usługa niepodległa opodatkowaniu. Wówczas na fakturze jest oznaczenie ZW lub NP. Faktura vat z 23% stawką jest najczęściej wystawiana na terenie polski. Inne kraje posiadają inne stawki vat, które można wybrać i umieścić na dokumencie zgodnie z potrzebą i obowiązującym prawem. Nie wszystkie dokumenty sprzedażowe muszę mieć zawarte podatek. Wystawiać można też faktury bez vat. Sytuacja tak ma miejsce wówczas kiedy podmiot nie jest płatnikiem podatku vat. Faktura bez vat zawiera tylko informacje o cenie oraz ilości sprzedawanego towaru bądź usługi.

Dopiski do faktury - czym są ?

Dodatkowo faktury mogą mieć inne oznaczenia np. dopiski, które wskazują charakter dokumentu. Takowym jest dopisek Faktura VAT MP, faktura VAT EU określające że wystawiony dokument to faktura małego podatnika i faktura europejska. Od 2013 faktura MP zastąpiona jest dopiskiem metoda kasowa Nie są to standardowe zasady opodatkowania, dlatego właśnie należy odpowiednio oznaczyć fakturę. Poprzez dopisek wskazać można również, że dany dokument to faktura vat marża, faktura z odwrotnym obciążeniem czy faktura wewnętrzna. Zaletą dopisków do faktury jest ich elastyczność i możliwość umieszczenia dokładnie takiej informacji jaką potrzebujemy. Każdy użytkownik z aktywnym abonamentem ma możliwość zapisania sobie własnego oznaczenia faktury i stosować go zgodnie z potrzebą.

Tłumaczenie faktury na języki obce

Przy wystawianiu faktury podmiotowi zagranicznemu można przetłumaczyć ją na rożne języki. W łatwy sposób, jednym kliknięciem generuje się faktura po angielski, faktura po niemiecku, rosyjsku, chińsku, norwesku, francusku a nawet faktura po afrykanersku lub w języku hindi. Wystarczy w momencie wysyłki mailem lub pobieraniu pdf wybrać jeden z 31 języków, aby automatycznie uzyskać pożądane tłumaczenie. W taki łatwy sposób szybko można wystawić fakturę w funtach po angielsku lub w euro po niemiecku.
Program do faktur z dostępem bez ograniczeń
Taki program to oszczędność czasu i nerwów. Gdy szybko i pilnie trzeba wystawić fakturę to nie ma nic pomocniejszego niż program do faktur online. Zawsze pod ręką, nie zawiesza się, bez zbędnych wyborów, klikań. Dobry program do wystawiania faktur zdecydowanie ułatwi prowadzenie firmy bo zawiera wszelkie niezbędne funkcje. Dzięki temu programowi wystawienie faktury walutowej lub w obcym języku nie będzie problematyczne.
Żeby móc sobie ułatwić fakturowanie wystarczy założyć konto poprzez rejestrację i rozpocząć pracę. Wówczas ciągły, nieograniczony dostęp do swoich faktur będzie zawsze online. To narzędzie rozwiąże każdy problem bo to program do faktur vat, program do faktur bez vat, program do faktur walutowych z dostępem do tłumaczeń na języki obce.
Faktura walutowa według kursu NBP
Wystawiając fakturę podmiotom zagranicznym często używamy ich rodzimej waluty.
Walutę zmienimy podczas wystawiania dokumentu. Podstawia się wówczas aktualny kurs zgodnie z NBP. Istnieje możliwość wpisania własnego kursu lub pobrania z datą wsteczną.
Tak powstaje nam faktura walutowa.
Na takim dokumencie oprócz danych wymaganych, które pojawiają się na każdej fakturze mamy przeliczniki według kursu, czyli:
- wartość kursu,
- przelicznik kwota netto, vat i brutto na złotówki po kursie waluty
Wzór faktury walutowej dostępny jest po zalogowaniu się. Wówczas bez ograniczeń można wystawiać i pobierać dokumenty jako faktura walutowa pdf jak również wysyłać mailem w formie efaktury.
Podstawowe faktury walutowe są w euro, usd, funt.
Niezależnie od formy, każdą fakturę można wysłać mailem. Wówczas wysyłana faktura to efaktura, czyli zabezpieczony dokument wysłany mailem. Efaktura nie musi być wysyłana w formie tradycyjnej ani też nie musi zawierać podpisów. Edokument jest honorowany przez księgowość oraz US.
Jak wysłać fakturę emailem
Po wypisaniu i zapisaniu dokumentu, należy z menu górnego lub w liście dokumentów kliknąć wyślij dokument. Wówczas otworzy się okno, w którym wpisujemy adres email, na który dokument ma zostać wysłany. Jednocześnie można zmienić lub wybrać dodatkowe opcji takie jak:
- typ dokumentu
- język dokumentu
Do każdej faktury automatycznie wyśle się krótka treść informująca odbiorcę o szczegółach emaila. Program do efaktur nie posiada limitów ilościowych wysłanych dokumentów, co oznacza, że dany dokument można wysłać tyle razy ile potrzeba.
Dodatkowo w liście dokumentów można podejrzeć historię wysyłki - datę, godzinę oraz adres email, na który dany dokument został wysłany.
Kontrahent otwiera przesłaną fakturę w pliku pdf.

Faktura w pdf - prosty wzór faktury

Wstawioną fakturę vat można otworzyć w pliku pdf, zapisać lub wydrukować.
W tym celu należy kliknąć Utwórz pdf, ewentualne zmienić typ dokumentu lub język i kliknąć utwórz pdf.
Wzór faktury pdf można wybrać w Ustawieniach. Dostępne są różne wyglądy oraz możliwość wybrania jakie informacje mają pokazać się na fakturze pdf.
Wzór faktury można zmienić zgodne z potrzebą lub upodobaniami. Faktura w pdf może być utworzona w kolorze lub ze zdjęciami produktów.
Wygląd faktury buduje prestiż i zaufanie w śród kontrahentów dlatego też warto zwrócić szczególna uwagę na to jak wygląda wzór faktury pdf.

Pobrano dane kontrahenta z bazy GUS
Podany numer nip nie występuje w bazie GUS