Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
ZGŁOŚ UWAGI
Proszę czekać...
Program do faktur online za darmo
Zaloguj
Utwórz konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.
Afaktury.pl  >> Porady biznesowe  >> Firma

Kategoria Firma
Powrót do strony głównej porad

Program do faktur cyklicznych

Program do faktur cyklicznych

Program do fakturowania ułatwia funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, skraca czas potrzebny do wykonywania obowiązków i usprawnia proces rozliczania się z kontrahentami. Faktury cykliczne to rozwiązanie używane wśród stałych klientów, którzy raz albo kilka razy w ciągu miesiąca korzystają z tych samych usług bądź nabywają te same towary. Ta opcja jest szczególnie przydatna dla przedsiębiorców, którzy mają wielu odbiorców i każdego miesiąca wystawiają dziesiątki, jak nie setki dokumentów. Po zaznaczeniu funkcji wystawiania cyklicznych dokumentów można zapomnieć o kontrahencie i konieczności przygotowania dokumentów, gdyż działania są automatyczne i to bez żadnej ingerencji. Jakie inne przydatne funkcje powinien mieć program do faktur cyklicznych?
Na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania odpowiedniego produktu?

Program do faktur cyklicznych – jakie powinien mieć elementy i funkcje?

Program do fakturowania to prawa ręka każdego przedsiębiorcy. Sprawnie działający program ułatwia wystawianie i dostarczanie dokumentów do kontrahentów, usprawnia cały proces rozliczania się na koniec miesiąca, a do tego pozwala na regularne sprawdzanie raportów i analiz obrazujących zarobki firmy, tendencje i koszty występujące w przedsiębiorstwie. 

Wybierając program do faktur cyklicznych, w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy jest on zgodny z RODO, czyli zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że w programie znajduje się bardzo wiele danych zarówno o samej firmie, jak i kontrahentach, stąd trzeba je chronić bardzo starannie i nie dopuścić do żadnych przecieków. 

W dalszej kolejności program do fakturowania musi umożliwiać automatyczne przygotowywanie dokumentów i doręczenie ich do kontrahentów bez ingerencji przedsiębiorcy czy osoby, która uzyskała dostęp do programu. Takie działanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć konieczności wystawiania tych samych faktur na tę samą kwotę dla tych samych kontrahentów. Zamiast każdorazowego wpisywania danych i wysyłania dokumentów wszystko odbywa się automatycznie i bezproblemowo. Taką funkcję doceni każdy przedsiębiorca, który wie, że w jego grafiku brakuje czasu na kolejne obowiązki, spotkania czy formalności. Czas to pieniądz, a dzięki funkcji wystawiania faktur cyklicznych można zaoszczędzić go całkiem sporo. 

Początkujący przedsiębiorcy najbardziej korzystają na wsparciu oferowanym przez zespół specjalistów. Pomoc dotyczy nie tylko funkcji programu czy problemów technicznych, ale ważne są także kwestie związane z zaliczkami na podatek dochodowy PIT czy rozliczenia z ZUS. Wybrane programy umożliwiają obliczenie podatku do zapłaty (na podstawie wygenerowanych i wysyłanych dokumentów i uzupełnionych kosztów) oraz przygotowanie deklaracji, które muszą trafić do odpowiednich urzędów. 

Program do faktur cyklicznych – jak wybrać najlepsze narzędzie do pracy?

Program do fakturowania pozwala na szybkie i sprawne przygotowanie dokumentów, które nie zawierają błędów i prezentują się bardzo atrakcyjnie. Informacje widniejące na fakturach są pobierane z bazy GUS, stąd cały proces przebiega bardzo szybko i sprawnie. Jednak, kiedy w firmie występują kontrahenci, którzy regularne korzystają z tych samych usług albo kupują taką samą liczbę towarów, warto zdecydować się na funkcję faktur cyklicznych usprawniających cały proces rozliczeń. 

Program do faktur cyklicznych powinien być prosty i intuicyjny, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi poświęcać zbyt wiele czasu na naukę obsługi. Maksymalnie ułatwiony proces wystawiania dokumentów sprawia, że do przygotowania faktur i innych dowodów występujących w przedsiębiorstwie potrzeba mniej niż minutę. 

Kiedy program do fakturowania zostanie dobrze dobrany, wszystkie działania odbywają się w pełni automatycznie. Kolejne informacje pojawiają się na ekranie, a automatyczne uzupełnianie danych ułatwia kolejne czynności. 

Możliwość przechowywania dokumentów to jedna z przydatnych funkcji, jaką powinien mieć każdy program do faktur cyklicznych. Kiedy zostaną już zgromadzone w jednym miejscu, nie ma konieczności drukowania, co jest bardzo ekologiczne i ekonomiczne. Dokumenty mogą zostać przechowywane w chmurze, dostarcza się je na wskazany adres e-mail albo zapisuje w pamięci komputera czy laptopa. Każdy sposób jest dobry, chociaż pierwsza opcja gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. 

Nie każdy przedsiębiorca decyduje się na samodzielne wystawianie faktur i prowadzenie księgowości. To zadanie można powierzyć biurowi rachunkowemu albo księgowej. W takim przypadku bardzo przydatną opcją jest połączenie kont bądź udzielenie dostępu. To rozwiązanie zdecydowanie uproszcza przekazywanie dokumentów i informacji niezbędnych do wykonania podstawowych rozliczeń, a także przygotowania i dostarczenia faktur. 

Program do faktur cyklicznych musi zapewniać szybkie i sprawne wystawianie, a następnie wysyłanie dokumentów. Bardzo przydatne jest także informowanie o zalegających płatnościach – w taki sposób przedsiębiorca szybko sprawdza, czy wszystkie dokumenty zostały opłacone na czas, a jeśli nie – przypomnienia może wysłać z poziomu programu (wystarczy kilka kliknięć myszką). Takie funkcje ma program do faktur cyklicznych afaktury.pl. Użytkownicy zwracają uwagę na intuicyjne użytkowanie, wsparcie techniczne oraz szereg dodatkowych bardzo przydatnych funkcji, a wśród nich możliwość zmiany języka i waluty. Zagraniczni klienci bardzo doceniają przygotowanie dokumentów w ich urzędowym języku i walucie. Dobry program do fakturowania dokona tych zmian w ciągu kilku sekund. 

Niestety wielu przedsiębiorców musi zmagać się z dłużnikami, którzy skorzystali z oferowanych usług albo nabyli towary i nie zapłacili za faktury. Nawiązanie współpracy z firmą windykacyjną to krok, na który nie decyduje się każda platforma do fakturowania. W trakcie szukania odpowiedniego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy warto zwrócić uwagę na ten przydatny dodatek, który  może zostać wykorzystany nawet w najbardziej nieoczekiwanej chwili. 

Program do faktur cyklicznych powinien przede wszystkim przypaść do gustu przedsiębiorcy i ułatwiać funkcjonowanie całej firmy, stąd warto porównać dostępne propozycje i wybrać najlepszą opcję. 

 

 

Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E02. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.