Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
ZGŁOŚ UWAGI
Proszę czekać...
Program do faktur online za darmo
Zaloguj
Utwórz konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.
Afaktury.pl  >> Porady biznesowe  >> Firma

Kategoria Firma
Powrót do strony głównej porad

Program do faktur dla jednoosobowej firmy

Program do faktur dla jednoosobowej firmy

Założenie własnej firmy to ogromne wyzwanie i zarazem pierwszy krok do niezależności finansowej. Przedsiębiorca musi podjąć wiele decyzji, a wśród nich również wybrać program do fakturowania, który służy do prowadzenia księgowości firmy.

Korzystanie z usług biura rachunkowego to alternatywa dla programu, jednak większość przedsiębiorców pragnie uniknąć dodatkowych kosztów i samodzielnie radzi sobie z księgowością, która wbrew pozorom nie jest wcale tak skomplikowana.
Jest to uwarunkowane intuicyjnymi i prostymi w obsłudze programami do wystawiania dokumentów. Jednym z nich jest afaktury.pl, który łączy w sobie przydatne funkcje z intuicyjnym interfejsem i gronem specjalistów zawsze chętnych do pomocy.  

Program do faktur dla jednoosobowej firmy – kiedy warto?

Jednoosobowa działalność gospodarcza może z czasem przerodzić się w prężnie działającą firmę, dlatego program do faktur jest przydatny od pierwszych dni. Kontrahenci wymagają faktur i nawet jeśli na początku mówimy o kilku egzemplarzach, to z biegiem czasu może ich być kilkanaście. Nowi klienci wiążą się z dodatkowymi kosztami, większymi podatkami i innymi rozliczenia, stąd funkcje oferowane przez program stają się wyjątkowo przydatne. Program do faktur dla jednoosobowej firmy to alternatywa dla papierowych dokumentów, których wypisywanie jest pracochłonne, a prowadzenie nieekologiczne. Taki sposób przygotowania dokumentów nie jest mile widziany przez kontrahentów, stąd wybór programu do fakturowania wydaje się czymś odpowiednim. 

Raz wybrany program do faktur to zdecydowana oszczędność czasu, gdyż zmiana programu w ciągu roku albo nawet po kilku latach prowadzenia działalności wiąże się z koniecznością ponownego wpisywania wszystkich informacji w system, stratą czasu i dodatkowymi obowiązkami. 

Reasumując, program do faktur dla jednoosobowej firmy to jeden z ważniejszych zakupów, dlatego trzeba dokonać właściwego wyboru, aby wszystkie funkcje były używane i przydatne. 

Program do faktur dla jednoosobowej firmy – jak wybrać odpowiedni produkt? 

Firma, która dopiero stawia swoje kroki w biznesie, potrzebuje przede wszystkim programu, który umożliwi przygotowanie podstawowych dokumentów, czyli faktur. Pozostałe funkcje nie są na początku tak istotne. Jednak wraz z upływem kilku miesięcy każdy przedsiębiorca zauważy, jak istotne są dodatkowe możliwości programu. Uzupełnianie Księgi Przychodów i Rozchodów, wyliczanie podatków do opłacenia, analiza dochodów i kosztów oraz wiele innych funkcji. 

Skuteczny program powinien automatycznie obliczać zaliczki na podatek dochodowy i VAT. Tylko w taki sposób przedsiębiorca zyskuje czas, a do tego nie musi zajmować się liczeniem na kalkulatorze. Bardzo przydatne jest także wystawianie oraz korygowanie, a następnie wysyłanie deklaracji za konkretny rok wykorzystując dane z systemu. Przydaje się opcja edytowania danych, co jest szczególnie potrzebne, gdy przedsiębiorca uzyskuje również dodatkowe dochody pochodzące spoza prowadzonej działalności gospodarczej. 

Podatnicy VAT bardzo skorzystają na programie, który umożliwia wysyłanie deklaracji VAT do urzędu. Wybór drogi elektronicznej, czyli bezpośrednio przy pomocy programu księgowego to maksymalna oszczędność czasu. 

Trzeba jeszcze raz podkreślić, że program do faktur dla jednoosobowej firmy to nie tylko narzędzie wykorzystywane do przygotowywania dokumentów sprzedaży, ale jest bardzo przydatny do wykonywania działań o charakterze księgowo-podatkowym. 

Pomoc specjalistów to kolejna zaleta, gdyż problemy mogą pojawić się w każdej chwili. Czasem potrzebna jest tylko rozmowa ze specjalistą, a brak kosztów związanych z uzyskanym wsparciem, jak w przypadku afaktury.pl, to dodatkowa korzyść. Pomoc merytoryczna jest szczególnie ważna przy rozliczaniu leasingu czy delegacji albo w nowym roku, kiedy ustawodawca wprowadza inne zasady i przepisy. Specjalista pomoże uniknąć błędów i narażania się na poważne konsekwencje, a czasem nawet kary finansowe. 

Jaki Program do faktur dla jednoosobowej firmy wybrać?

Afaktury.pl to program, który spełni wszystkie wymagania przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Przede wszystkim ma intuicyjne i przejrzyste menu, które służy do wystawiania dokumentów, uzupełniania danych o kontrahentach czy oferowanych towarach/usługach oraz prowadzenia księgowości firmy. 

Szczególnie przydatne jest monitorowania sytuacji finansowej działalności. Przedsiębiorca jest w stanie kontrolować, jak kształtuje się dochód firmy, czy występują przestoje albo ciągłe zarobki, a może sytuacja firmy jest coraz lepsza. Afaktury.pl współpracuje również z firmą windykacyjną, dlatego wszyscy nieuczciwi kontrahenci będą na bieżąco rozliczani ze swoich działań. 

Aby firma dobrze prosperowała, trzeba się bezustannie rozwijać, inwestować w nowe technologie i zdobywać klientów. W tym celu korzysta się ze statystyk i raportów, które pozwalają iść dobrym tropem albo zmieniać kierunek działań, jeśli zajdzie taka konieczność. 

Ewidencja dokumentów pozwala zaoszczędzić miejsca w domu czy biurze i nie wymaga gromadzenia wersji papierowych, co jest nie tylko ekologiczne, ale również pomysłowe. 

Wszystkie płatności odbywają się online i nie ma konieczności udawania się do instytucji czy urzędów w celu zapłacenia podatku, czy innych opłat. To ogromne ułatwienie, tym bardziej że płatności odbywają się z poziomu programu, a kwoty do zapłaty są wyliczane automatycznie.  

Faktura to dokument, który wiele mówi o przedsiębiorcy, dlatego powinien prezentować się spójnie, przejrzyście i zawierać wszystkie potrzebne informacje. Tylko w taki sposób można zyskać zaufanie klientów i popracować nad opinią o działalności. Na fakturze może znaleźć się również logo czy charakterystyczny znak rozpoznawczy. 

Program do faktur dla jednoosobowej firmy afaktury.pl umożliwia przygotowanie dokumentów w różnych walutach i językach, co zapewnia wiele możliwości dla osób, które współpracują z zagranicznymi przedsiębiorcami albo oferują swoje towary nie tylko w Polsce, ale również innych krajach Europy czy nawet świata. Jednoosobowa działalność gospodarcza może prężnie działać, a jeden sprytny właściciel generować naprawdę spory zysk. Dobry program do księgowości okaże się jego prawą ręką i kluczowym narzędziem w prowadzeniu księgowości firmy. 

 

 

 

Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E02. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.