Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
ZGŁOŚ UWAGI
Proszę czekać...
Program do faktur online za darmo
Zaloguj
Utwórz konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.
Afaktury.pl  >> Porady biznesowe  >> Firma

Kategoria Firma
Powrót do strony głównej porad

Program do faktur dla mechanika

Program do faktur dla mechanika

Współczesne warsztaty samochodowe funkcjonują na zupełnie innych zasadach niż kilkanaście lat temu, dlatego dobry program do faktur dla mechanika jest tak samo ważny, jak właściwe narzędzia i doświadczony personel. Program powinien zawierać wiele przydatnych i rozbudowanych funkcji.  Historia napraw i fakturowanie to podstawa, ale co jeszcze jest przydatne? Właściciele warsztatów samochodowych zwracają uwagę na fachową obsługę, szybki dostęp do zgromadzony informacji oraz statystyki i raporty pozwalające kontrolować działalność zakładu i uzupełnienie ewentualnych braków. 

Program do faktur dla mechanika – jakie powinien spełniać funkcje? 

Program używany przez mechanika powinien przede wszystkim ułatwiać prowadzenia warsztatu samochodowego i oferować właścicielowi podgląd wydajności, uzyskiwanych rezultatów, sezonowości, wysokości płaconych podatków i inne. Szczególnie przydatna jest wycena napraw, czyli narzędzie umożliwiające sumowanie kosztów usług, co ułatwia generowanie dodatkowych przychodów, a nawet wprowadzenie kluczowych zmian w funkcjonowaniu całej firmy. 

Program do faktur dla mechaników powinien zapewnić szybką i skuteczną obsługę klientów, co wiąże się ze sporą oszczędnością czasu, którego brakuje każdemu dobrze rozwijającemu się zakładowi. Jak wiadomo serwis i naprawa samochodów wiąże się z koniecznością wymiany poszczególnych części. Jeśli w programie znajduje się katalog części, mechanicy bez większych trudności są w stanie odszukać brakujący produkt albo zamówić go – kiedy nie ma go aktualnie na stanie. Informacja o brakujących częściach przekazana właścicielowi pojazdu usprawnia komunikację i buduje dobrą relację pomiędzy zakładem a właścicielem pojazdu. Jeśli program zostanie zintegrowany z systemem dostawców, można uzyskać dokładny termin dostarczenia brakujących części. 

Razem z programem do fakturowania można zaplanować każdy dzień zatrudnionych mechaników i dokładnie wiedzieć, jak długo klienci muszą czekać na swoje samochody. Taka współpraca jest mile widziana, a zatrudnione osoby nie mają powodów do narzekania na nadmiar pracy i nieplanowane nadgodziny. Ważna jest znajomość własnych możliwości oraz przekazywanie rzetelnych informacji. 

Dane serwisowo-naprawcze to dodatek, który zasługuje na uwagę, gdyż zapewnia zdecydowanie lepszy serwis. Mechanicy świadczą usługi na najwyższym poziomie, wszystkie zmiany są bardzo przydatne, a do tego usługi są świadczone na najwyższym poziomie, dzięki czemu klienci wracają na kolejne przeglądy czy wymiany starych części. 

Nowoczesny program do faktur dla mechanika dopasowuje się do zmian wprowadzanych przez ustawodawcę. Oznacza to przede wszystkim nowelizacje z zakresu RODO, VAT, JPK i wielu innych. Dobrze dobrany program spełnia więcej zadań, niż może się nam wydawać, a mianowicie pozwala zaplanować pracę całego zakładu, ułatwia sprawowanie kontroli nad odbywającymi się naprawami, a także daje wgląd do kolejnych zleceń.

W systemie wystawia się faktury, obsługuje magazyn, a wszystkie dokumenty są dostarczane do kontrahentów z wykorzystaniem poczty. Bardzo przydatne są również raporty i statystyki, które pozwalają śledzić sytuację, jaka panuje w firmie oraz monitorować efektywność. Przedsiębiorca jest w stanie w dowolnej chwili sprawdzić efekty, jakie przynoszą wprowadzone zmiany albo jak kształtuje się zarobek serwisu po zatrudnieniu nowych mechaników. 

Program do faktur dla mechanika – dlaczego warto?

Afaktury.pl to program oferujące rozbudowane menu oraz wiele przydatnych funkcji umożliwiających sprawne rozliczenia z klientami, ułatwiających śledzenie sytuacji, jaka panuje w serwisie oraz załatwianie spraw formalnych z urzędami. Program do faktur dla mechanika przyda się zarówno w warsztatach samochodowych, jak i warsztatach lakierniczych oraz warsztatach blacharskich. Nie ma miejsca, w którym rozbudowane menu i przydatne funkcje nie spełniłyby swoich zadań.  

W afaktury.pl każdy ma świadomość, jak cenny jest czas, dlatego do przygotowania dokumentów nie potrzeba zbyt dużo pracy. Rozbudowana baza kontrahentów oraz oferowanych towarów/usług maksymalnie skraca czas potrzebny do sfinalizowania transakcji z klientami. Czasem mniej znaczy więcej i tak jest w przypadku mechaników. Serwis nie potrzebuje zaawansowanych funkcji, kiedy korzysta tylko z podstawowych produktów. 

Program do faktur dla mechanika afaktury.pl gwarantuje brak ograniczeń stanowiskowych, brak ograniczeń, kiedy chodzi o przygotowywane dokumenty i wpisy, ogromną zaletą jest obsługa programu bez względu na miejsce, w którym znajduje się przedsiębiorca. 

Duże znaczenie odgrywa możliwość używania statystyk oraz raportów. To najlepsze narzędzie w rękach właściciela serwisu samochodowego, gdyż pozwana na bieżąco monitorować sytuację, jaka panuje w firmie, sprawdzać efekty pracy czy sezonową popularność wybranych usług. Dzięki raportom można także kontrolować stan magazynu i dowiedzieć się, jakich części brakuje, a czego jest za dużo. Takie informacje pozwolą na usprawnienie funkcjonowania serwisu i przyspieszą realizację zamówień klientów. Informacje są widoczne na przejrzystych, nieskomplikowanych diagramach. 

Program do faktur dla mechanika umożliwia archiwizowanie dokumentów, co gwarantuje ład i porządek, a także przydaje się w razie ewentualnych kontroli. Dzięki afaktury.pl dokumenty nie muszą być dłużej przechowywane w formie papierowej w biurze czy domu. Zdecydowanie lepiej skorzystać z zaplecza oferowanego przez program do fakturowania. Taki sposób jest nie tylko szybki i bezproblemowy, ale również tani i bezpieczny. To rozwiązanie idealne dla każdego mechanika, który docenia sprawne i skuteczne rozwiązania. Przechowywać można wszystkie dokumenty występujące w firmie, a wśród nich rachunki, faktury, korekty, oferty oraz zamówienia, czyli wszystko, co może się przydać przedsiębiorcy. Zarchiwizowane dokumenty można przeglądać, generować w formie pliku PDF, tworzyć duplikaty, a także wracać do nich po wielu latach. Cały proces jest bardzo prosty, wystarczy zapisać dokument i gotowe. 

 

 

Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E02. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.