Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
Proszę czekać...
Zaloguj
Utwórz
konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.
Afaktury.pl  >> Nota uznaniowa

Program do wystawiania not uznaniowych online


23 Maj 2019

23 Maj 2019
23 Maj 2019

Sprzedawca

Zapisz kontrahenta Załaduj kontrahenta

Vies
Podmiot o podanym nr NIP NIE JEST zarejestrowany jako podatnik VAT (dane z MF.gov.pl)
Podmiot o podanym nr NIP JEST zarejestrowany jako podatnik VAT czynny (dane z MF.gov.pl)
Podmiot o podanym nr NIP JEST zarejestrowany jako podatnik VAT zwolniony (dane z MF.gov.pl)
Podany NIP nie jest numerem europejskim, poprawny format PL1234567890
Nie znaleziono podanego numeru NIP w bazie VIES
2019-05-23

Pozycje na fakturze
Do zapłaty: 0.00
Kwota słownie:tysiąc,tysiące,tysięcy||milion,miliony,milionów||miliard,miliardy,miliardów
zero,jeden,dwa,trzy,cztery,pięć,sześć,siedem,osiem,dziewięć||dziesięć,jedenaście,dwanaście,trzynaście,czternaście,piętnaście,szesnaście,siedemnaście,osiemnaście,dziewiętnaście||dwadzieścia,trzydzieści,czterdzieści,pięćdziesiąt,sześćdziesiąt,siedemdziesiąt,osiemdziesiąt,dziewięćdziesiąt||sto,dwieście,trzysta,czterysta,pięćset,sześćset,siedemset,osiemset,dziewięćset
Musisz wybrać klienta, aby móc wybrać oddział
Podaj numer NIP
Podaj kod autoryzacyjny
Podany kod jest nieprawidłowy
Brak wystarczającej ilości towaru
Kontrahent został zapisany
Podaj nazwę kontrahenta
Musisz wybrać klienta, aby móc dodać oddział
Podaj nazwę dla oddziału
Oddział został zapisany
Dane sprzedawcy zostały zapisane
Wybierz sposób płatności
Wybierz sposób dostawy
Wybierz walutę
Podaj nazwę sprzedającego
Podaj nazwę kupującego
Podaj date wystawienia
Podaj miejsce wystawienia
Podaj numer noty
Nota została dodana
Dokument nie istnieje
Nota została wysłana
Podaj adres e-mail
Nie można dodać produktu, jest on już dodany.
Dodaj treść noty
Nota została zapisana
Podaj termin zapłaty
Przypomnienie zostało wysłane
Wezwanie zostało wysłane
Podaj nazwę produktu
Podaj cenę produktu
Wybierz stawkę VAT
Wybierz jednostkę
Produkt został dodany
wg tabela kursów średnich NBP nr [number] z dnia [date] r.
Kurs waluty: [rate] [currEx]/[multi][curr]
Cena netto
Cena brutto
Zamień na netto
Zamień na brutto
Cena netto po rabacie
Cena brutto po rabacie
Załadowano dane i zmieniono walutę z [currOld] na [currNew]
Brak uprawnień do wykonania tej akcji

Nota uznaniowa

Za pośrednictwem systemu Afaktury.pl można już wystawiać noty uznaniowe, nazywane inaczej kredytowymi. Mają one uzasadnienie w przypadku, kiedy należność względem kontrahenta została w jakiś sposób umorzona – np. za sprawą zwrotu towaru, darowania długu czy uznania reklamacji. Forma tego typu dokumentu jest niezwykle prosta. Korzystając z naszego programu do fakturowania zdołasz sporządzić notę uznaniową w ciągu co najwyżej kilku minut – bez ryzyka jakichkolwiek błędów. Masz przy tym wiele możliwości personalizacji oraz rozbudowy tego rodzaju dokumentu o dodatkowe pozycje. Poznaj zatem najwa?niejsze spośród funkcji, dostępnych w systemie Afaktury.pl.

Funkcje oprogramowania Afaktury.pl dotyczące noty uznaniowej

Chcesz mieć pewność, że nota uznaniowa będzie zawierać wszystkie elementy, aby nie zosta?a zakwestionowana przez instytucje podatkowe? Zyskasz taką gwarancje, korzystając z systemu Afaktury.pl do prowadzenia księgowości online. Dzięki rejestracji w serwisie uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji programu, a zarazem będziesz mógł prowadzić elektroniczną ewidencję not uznaniowych. Zyskasz możliwość ich wyszukiwania na podstawie wybranych kryteriów, takich jak między innymi nazwa i numer NIP kontrahenta, numer powiązanej faktury, kwota, nazwa produktu, status i sposób dostawy, waluta czy data wystawiania dokumentu. Poza tym możesz wyszukiwać noty uznaniowe w kolejności alfabetycznej.

Każdą sporządzoną notę zdołasz za pomocą jednego kliknięcia myszką wygenerować do formatu PDF, zabezpieczonego przed możliwością nanoszenia poprawek przez kontrahenta. Możesz również przesłać dokument taki na adres mailowy swojego kontrahenta – bezpośrednio z poziomu systemu Afaktury.pl. Korzystanie z systemu jest całkowicie bezpieczne. Nie musisz obawiać się przechwycenia danych osobowych przez cyberprzestępców, ponieważ serwis jest zabezpieczony za pomocą protokołu szyfrowania danych SSL.

Jak wystawić notę unaniową w systemie Afaktury.pl?

Aby móc sporządzić notę uznaniową, wystarczy zalogować się na swoje konto użytkownika, wybrać z głównego menu opcję „Wystaw dokument”, a następnie kliknąć w zakładkę „Nota uznaniowa”. Otrzymasz automatycznie propozycję numeracji noty, którą w razie potrzeby będziesz mógł edytować, wybierając preferowany format. System umożliwi Ci pobranie danych dotyczących swojego kontrahenta bezporednio z repozytorium GUS-u. Wystarczy, że wpiszesz w okno formularza numer identyfikacyjny jego firmy (NIP). Po wystawieniu ka?dego dokumentu, dane te zapisują się w systemie. Możesz wczytać je równocześnie z nazwami produktów.

Formularz zawiera również takie pozycje jak m.in. miejscowość oraz data wystawienia noty, także daty (wystawienia oraz sprzedaży) dotyczące dokumentu, którego dotyczy nota uznaniowa. Dokument obejmuje również pozycję dotyczącą treści noty oraz adnotacji „Uznaliśmy”. Istnieje poza tym możliwość wskazania osób upoważnionych do wystawienia oraz odbioru noty uznaniowej. Zarazem można dokument taki wzbogacać o szereg dodatkowych elementów takich jak np.:

Opcje personalizacji noty uznaniowej

Chcesz, aby wystawiana przez Ciebie nota uznaniowa wyróżniła się czymś na tle innych dokumentów? Warto zatem skorzystać z wielu funkcji personalizacji, dostępnych dla użytkowników pełnej wersji systemu Afaktury.pl. Mogą oni w dowolny sposób projektować treść i wygląd stopki, przekazywać kontrahentom dodatkowe uwagi i informacje, a także projektować nagłówek. Istnieje poza tym możliwość dołączenia razem z notą uznaniową dowolnego innego dokumentu, na przykład paragonu, reklamacji, oferty handlowej, rachunku, formularza zamówienia, faktury czy proformy. Ponadto możesz załączyć każdy format pliku – np. z grafiką, logotypami swojej firmy, nagraniem video czy prezentacją multimedialną. Zyskujesz więc wiele możliwości kreowania pozytywnego wizerunku swojego przedsiębiorstwa.

Skorzystaj z bezpłatnego okresu testowego – 30 dni za darmo!

Możesz przekonać się samodzielnie o tym, na jak wiele pozwala oprogramowanie do księgowania Afaktury.pl. Za jego pomocą nie tylko wystawisz noty uznaniowe i inne dokumenty księgowe. Będziesz mógł również prowadzić ewidencję faktur kosztowych, zarzadzać firmowym magazynem, korzystać z modułu statystyk, czy też usługi windykacji online. Kiedy czas obowiązywania okresu testowego będzie zbliżać się do końca, zostaniesz wtedy o tym poinformowany za pomocą wiadomości mailowej. Będziesz mógł wtedy samodzielnie zdecydować, czy chcesz na stałe otrzymać dostęp do pełnych funkcjonalności systemu.
Pobrano dane kontrahenta z bazy GUS
Podany numer nip nie występuje w bazie GUS
Afaktury.pl >> Nota uznaniowa
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E02. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.