Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
ZGŁOŚ UWAGI
Proszę czekać...
Program do faktur online za darmo
Zaloguj
Utwórz konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.
Afaktury.pl  >> Porady biznesowe  >> Firma

Kategoria Firma
Powrót do strony głównej porad

Program do faktur holenderskich

Program do faktur holenderskich

Przedsiębiorcy współpracują z kontrahentami rozrzuconymi po całym świecie. Z tego względu używany program do fakturowania powinien mieć możliwość przygotowania dokumentacji w języku ojczystym kontrahenta.
Takie działanie jest odbierane bardzo pozytywnie i pozwala na budowanie trwałej, niezmąconej relacji. To szczególnie ważne, kiedy patrzeć, jak szybko rozwija się konkurencja i jak wiele kwestii wymaga bezustannej pracy. Program do faktur holenderskich to intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie dobrze prosperującą firmę. Jednak wybierając program do fakturowania, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na możliwość wyboru języka, ale również na inne elementy, które przekładają się na komfort użytkowania i funkcjonalność systemu. 

Program do faktur holenderskich – jakie funkcje trzeba sprawdzić?

Na początku warto zwrócić uwagę na fakt, że program do faktur holenderskich może być płatny albo darmowy. W pierwszym przypadku przedsiębiorca oprócz korzystania z podstawowych funkcji może cieszyć się dodatkami czy bardziej zaawansowanymi opcjami. Z kolei wersja darmowa pozwala na przygotowanie podstawowych i jednocześnie najbardziej popularnych dokumentów z możliwością rozszerzenia funkcji używanego systemu. 

Wybierając program do faktur holenderskich, trzeba sprawdzić, czy wybrane narzędzie pozwala na stworzenie rozbudowanej bazy kontrahentów oraz towarów, czy usług. Dobrze zaprojektowana baza pozwala na wpisanie wszystkich potrzebnych informacji pobieranych z GUS, a następnie automatyczne uzupełnienie ich na przygotowywanym dokumencie. Bazy kontrahentów i towarów to oszczędność czasu, dlatego ta funkcja jest szczególnie ważna. 

Obsługa programu musi odbywać się bez żądnych trudności, stąd intuicyjny i prosty interfejs jest tak ważny. Program do faktur holenderskich afaktury.pl pozwala zaoszczędzić czas, gdyż w serwisie znajdują się dokładne objaśnienia, a wsparcie zespołu technicznego dodatkowo ułatwia prowadzenie księgowości firmy. Obsługa programu jest naturalna, nikt nie musi przechodzić dodatkowych szkoleń i kursów. Brak problemów w trakcie wystawiania dokumentów to nie tylko satysfakcja przedsiębiorcy, ale również zadowolenie pracowników mających dostęp do programu i kontrahentów, którzy na czas otrzymują faktury i inne dowody. 

Automatyczne wystawianie faktur to świetna sprawa dla przedsiębiorców, którzy mają stałych zleceniodawców z zagranicy oraz Polski. Jeśli należność zawsze opiewa na tę samą kwotę, opcja faktur cyklicznych jest bardzo korzystna i skraca czas potrzebny do wykonania księgowości. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk i rachunek czy faktura zostają doręczone na wskazany adres e-mail kontrahenta. 

Program do faktur holenderskich umożliwia przygotowanie dokumentów nie tylko w języku holenderskim, ale również innych językach, co jest bardzo przydatne dla przedsiębiorców, którzy swoje towary czy usługi sprzedają na całym świecie. Dla przykładu program do fakturowania afaktury.pl pozwala na wybór jednego spośród 31 języków! Zmienić można nie tylko język, ale również i walutę, co zdecydowanie usprawnia współpracę z innymi podmiotami. 

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest integralność z innymi programami. Najbardziej przydatne jest automatyczne łączenie z bankowością internetową. Jednak w darmowych programach nie można spotkać tak zaawansowanych opcji. Jeśli więc przedsiębiorcy zależy na bardzo przydatnej funkcji, która w znaczący sposób usprawnia działanie małej albo średniej firmy, warto wykupić dodatkowy dostęp. 

Program do faktur holenderskich powinien oferować wsparcie techniczne oraz pomoc przy problemach natury rachunkowej/księgowej. Czasem niewielki błąd uniemożliwia przygotowanie albo wysłanie faktury, dlatego wsparcie ekspertów jest szczególnie ważne. Często wystarczy im jedno spojrzenie i wiedzą, co trzeba zmienić, kiedy przedsiębiorca już godzinami szukał rozwiązania. Sekret tkwi w szczegółach, a pomoc zespołu technicznego i sprawna obsługa klienta są na wagę złota, szczególnie dla osób, które nie radzą sobie biegle z obsługą Internetu. 

Trudno wyobrazić sobie sprawnie prosperującą firmę bez wystawiania faktur i monitorowania bieżącej sytuacji z wykorzystaniem raportów czy statystyk. Z tego względu program do faktur holenderskich odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu działalności. Warto wybrać uniwersalne oraz funkcjonalne oprogramowanie, które jest przyjazne i proste w obsłudze nie tylko dla właściciela przedsiębiorstwa, ale również pracowników czy urzędów, które uzyskują dostęp do programu. Jednak dostęp pracowników do programu powinien mieć jakieś ograniczenia. W tym celu program do fakturowania afaktury.pl umożliwia stworzenie subkont dla zatrudnionych osób, wyznaczenie ich kompetencji, a także wskazanie, jakie czynności należą do zakresu ich obowiązków. Innym pomysłem jest przydzielenie konkretnych kontrahentów do wybranych pracowników, dzięki czemu współpraca układała się sprawnie i bez większych problemów. 

Bardzo ważne, żeby z poziomu programu przygotowywać pliki JPK. Uzupełnianie raportu jest obowiązkowe, dlatego ta opcja powinna występować zarówno w darmowych, jak i płatnych wersjach programu. 

Program do faktur holenderskich ma zapewnić szybkie i sprawne wystawianie dokumentów. W tym celu uzupełnia się bazy kontrahentów (wystarczy wpisać numer NIP, a reszta danych zostaje pobrana z CEIDG albo GUS) oraz towarów czy usług. Cały proces zostaje maksymalnie skrócony, co sprawia, że zarówno przedsiębiorca, jak i pracownicy mają czas na inne zadania, zamiast ręcznie wpisywać podstawowe informacje o kontrahentach czy towarach/usługach.  

Bezpieczeństwo to kolejna bardzo ważna kwestia. W programie przechowywane są dane określane jako wrażliwe, stąd trzeba je dobrze zabezpieczać, a kopie zapasowe dokumentów przechowywać w archiwum dostępnym w programie. 

Program do faktur holenderskich – kilka słów podsumowania

Program do fakturowania powinien umożliwiać wystawianie dokumentów w różnych językach i walutach, co zdecydowanie ułatwi współpracę z zagranicznymi kontrahentami. Oprócz tego intuicyjny i prosty interfejs oraz szereg dodatkowych funkcji pozwalających na analizę działalności, kontrolę postępów czy windykację w przypadku nieterminowych płatności. Dobrze dobrany program do faktur to jedno z podstawowych narzędzi umożliwiające sprawne prowadzenia firmy. 

 

 

Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E02. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.