Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
ZGŁOŚ UWAGI
Proszę czekać...
Program do faktur online za darmo
Zaloguj
Utwórz konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.
Afaktury.pl  >> Porady biznesowe  >> Firma

Kategoria Firma
Powrót do strony głównej porad

Program do fakturowania bez magazynu

Program do fakturowania bez magazynu

 

Wiele programów do fakturowania dostępnych na rynku sprawia, że spełniają one wysokie standardy, a także mają wiele przydatnych funkcji. W przypadku mniejszych działalności albo firm usługowych program nie musi obsługiwać magazynu.
Ta opcja jest przydatna w przedsiębiorstwach, gdzie w każdym momencie może dojść do rozszerzenia działalności oraz oferowania zupełnie nowych rozwiązań. Program do fakturowania bez magazynu powinien być nie tylko wygodny i prosty w użyciu, ale bardzo ważne jest również tempo przygotowania dokumentów i obsługa systemu. 

Przykładem takiego programu jest afaktury.pl, który łączy wszystkie pożądane funkcje, a także oferuje więcej, niż można się spodziewać. Mowa na przykład o darmowej windykacji. Czas to pieniądz, dlatego właściwie dobrane narzędzie do wystawiania faktur stanie się prawą rękę każdego przedsiębiorcy. 

Program do fakturowania bez magazynu – dlaczego jest tak ważny? 

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą musi dokumentować prowadzoną sprzedaż. W tym celu stosuje się paragony, ewidencję przychodów i rozchodów, rachunki oraz faktury VAT. Ostatni z wymienionych dowodów sprzedaży jest szczególnie popularny, stąd program do fakturowania bez magazynu jest narzędziem, którego nie może zabraknąć w firmie ceniącej wygodę, szybkość i doskonałą obsługę. 

Program do fakturowania bez magazynu powinien zostać dopasowany do charakteru prowadzonej działalności oraz oczekiwań przedsiębiorcy. Podstawowe wersje umożliwiają jedynie przygotowanie dokumentów sprzedażowych, a bardziej zaawansowane programy, jak na przykład afaktury.pl pozwalają również wystawiać korekty, noty odsetkowe, druki wpłat i przygotowanie oraz wysyłanie raportów. 

Dobrze dobrane narzędzie do księgowości umożliwia wykonywanie wszystkich potrzebnych operacji i skraca czas do ukończenia niezbędnych działań. Programy są dedykowane dużym przedsiębiorstwom, średnim firmom oraz jednoosobowej działalności gospodarczej. Właściwie skonstruowany interfejs to połowa sukcesu, tak samo, jak i prosta obsługa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto sprawdzić najpierw wersję próbną, która jest oferowana na kilkanaście dni. Tylko w taki sposób można upewnić się, że program spełnia wszystkie oczekiwania. 

Skoro mamy już świadomość, że programów do fakturowania jest na rynku naprawdę wiele, to warto sprawdzić, czy wybrane rozwiązanie jest zgodne z przepisami prawa, a do tego, czy aktualizacje odbywają się na bieżąco. Ta cecha jest szczególnie ważna ze względu na to, że ustawodawca regularnie zmienia przepisy dotyczące rachunkowości i wprowadza nowe rozporządzenia dotyczące fakturowania. Bieżące nowelizacje są więc szczególnie ważne. 

Program do fakturowania bez magazynu powinien pozostawiać miejsce na wybór odpowiedniej wersji faktury (dostępne są różne szablony, które można wzbogacić indywidualnymi znakami czy logo). 

Nowoczesny program do wystawiania faktur umożliwia stworzenia bazy klientów, co skraca cały proces przygotowania dokumentów do kilku kliknięć myszką. Oprócz tego baza towarów/dostępnych usług sprawia, że faktura może być gotowa do wysłania w parę sekund. Dokumenty powinny być automatycznie dostarczane do kontrahentów, a do tego zapisywane w pamięci programu.
Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdyż każdy przedsiębiorca ma obowiązek przechowywania dokumentacji związanej z firmą przez okres minimum 5 lat. Kiedy faktury i pozostałe dowody sprzedaży oraz zakupu widnieją w programie do fakturowania, nie trzeba ich drukować i przechowywać w wersji papierowej. Takie postępowanie jest nie tylko ekologiczne, ale dodatkowo pozwala zaoszczędzić sporo miejsca i czasu. Uzupełnione bazy danych sprawiają, że przy wystawianiu dokumentów nie trzeba każdorazowo wpisywać wszystkich danych. 

Jak sprawdzić, czy program do fakturowania bez magazynu spełnia wszystkie kryteria?

Dobrze dobrany program do fakturowania bez magazynu to podstawa w prowadzeniu firmy, gdyż oszczędza czas, pieniądze i jednocześnie pozwala pracować nad rozwojem działalności i poprawą ewentualnych błędów. To także narzędzie wspierające kontakty z klientami. 

W trakcie wyboru programu trzeba zwrócić uwagę, w jaki sposób odbywa się wprowadzanie danych klientów. Jeśli wystarczy numer NIP, a pozostałe informacje są wprowadzane z GUS to gwarancja oszczędności czasu i brak błędów. Tak działa afaktury.pl. 

Limit wystawianych faktur jest równie ważny. Tylko w taki sposób można uniknąć dodatkowych kosztów i przygotować sprawnie i szybko wszystkie wymagane dokumenty. 

Do dokumentów mogą wkraść się błędy. Mowa o złym terminie płatności albo niewłaściwym podatku. Kiedy faktury mogą zostać poprawione z poziomu programu, nie trzeba martwić się na zapas. To ważna funkcja. 

Przejrzysty i intuicyjny interfejs to zaleta dobrze funkcjonujących programów. Kiedy informacje są dobrze widoczne, można bez problemu znaleźć wszystkie potrzebne opcje oraz przygotować dokumenty. To również oszczędność czasu, gdyż nie trzeba dokładnie przetrząsać menu i doszukiwać się informacji. 

Program do fakturowania bez magazynu musi umożliwiać wystawianie różnorodnych dokumentów. Oprócz podstawowych faktur VAT, ważna jest także faktura marża, korygująca, zaliczkowa oraz pro forma. 

Używany program powinien być mobilny, co oznacza możliwość korzystania z niego na wszystkich dostępnych sprzętach, czyli tabletach, laptopach i smartfonach. Nowoczesne narzędzia działają również bez względu na lokalizację. Wymagany jest jedynie dostęp do Internetu. 

Program do fakturowania bez magazynu afaktury.pl jest nie tylko prosty i działa intuicyjnie, ale w razie ewentualnych problemów, czy trudności oferuje wsparcie specjalistów. Ta opcja jest szczególnie przydatna dla przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki i nie wiedzą, jak wykonać wszystkie potrzebne czynności. Oprócz instrukcji na stronie internetowej zawsze można porozmawiać ze specjalistą i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania. 

 

 

Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E02. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.