Program do faktur online za darmo
Zaloguj
Utwórz konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.
Afaktury.pl  >> Porady biznesowe  >> Firma

Porady biznesowe

Kategoria Firma
Powrót do strony głównej porad

Programy do fakturowania Łódź

Programy do fakturowania Łódź

Każdy przedsiębiorca musi wystawiać dowody księgowe mające na celu potwierdzenie wykonanych usług czy sprzedanych towarów. W tym celu stosuje się bardzo przydatne i proste narzędzia do fakturowania. Mają one intuicyjny interfejs i szereg dodatkowych funkcji umożliwiających sprawowanie kontroli nad firmą i uzyskiwanie raportów mających na celu zsumowanie przychodów i kosztów, a także zobrazowanie aktywności poszczególnych pracowników.

Sprawdzane kondycji własnej firmy oraz analiza kosztów to tylko niektóre funkcje, jakie mają programy do fakturowania. Łódź, Warszawa, Kraków… systemy działają nie tylko w każdym mieście w Polsce, ale również i innych krajach. Jedyne czego potrzeba to dostęp do Internetu. Warto przekonać się, jakie funkcje są najbardziej przydatne i na co zwracać uwagę w trakcie wyboru programu do fakturowania. 

Programy do fakturowania – dla kogo?

Programy do faktur są doskonałym narzędziem dla każdego przedsiębiorcy, gdyż mają o wiele więcej funkcji, niż może się wydawać. Mowa przede wszystkim o wykonywaniu analiz i statystyk, w których występuje podział na uzyskiwane przychody i generowane koszty, co obrazuje, jaki jest zysk przedsiębiorstwa. Narzędzie do fakturowania umożliwia również szybkie i sprawne prowadzenie ewidencji sprzedaży oraz przygotowanie atrakcyjnej nie tylko pod względem treści, ale i wyglądu oferty. Program umożliwia prowadzenie magazynu i sprawowanie nad nim kontroli, umożliwia powierzanie pracownikom konkretnych działań i czynności, a także monitorowanie efektów. Jedno narzędzie przyczyni się do wprowadzenia wielu ważnych zmian, a przy tym może zostać udostępnione księgowej czy całemu biurze rachunkowemu. 

Programy do fakturowania Łódź — jakie funkcje są szczególnie przydatne?

Program do fakturowania musi umożliwiać wystawianie różnorodnych dokumentów, a wśród nich wszystkich rodzajów faktur (proforma, korekta, zaliczkowa, marża itd.) oraz innych dokumentów, czyli rachunków, ofert, zamówień, not korygujących, wezwań do zapłaty i dokumentów magazynowych. 

W dalszej kolejności warto zwrócić uwagę na raporty i analizy dostępne w programie. Statystyki są w stanie nie tylko zawrzeć w jednym miejscu dane o przychodach i kosztach, ale również rozgraniczyć sprzedaż z wyszczególnieniem konkretnych produktów czy nawet klientów. Bardzo przydatna jest funkcja przygotowania deklaracji, raportów kasowych, Środków Trwałych, Jednolitych Plików Kontrolnych czy ewidencji sprzedaży. Co ważne, przygotowanie każdego z wymienionych dokumentów nie wymaga sporych nakładów pracy, dlatego to dodatkowa korzyść dla przedsiębiorcy. 

Dostęp do programu dla wielu użytkowników pozwala odciążyć przedsiębiorcę, który nie musi wykonywać wszystkich obowiązków samodzielnie. Konta z indywidualnym loginem są dedykowane dla pracowników oraz księgowej. Ważne, aby użytkownicy nie mieli możliwości wglądu do wszystkich informacji o firmie (przede wszystkim chodzi o zarobki innych czy generowane przychody), dlatego warto przygotować dla nich indywidualne panele i możliwość korzystania z wybranych funkcji. Takie rozwiązanie jest korzystne dla każdego. 

Programy do fakturowania Łódź powinny umożliwiać stworzenie rozbudowanej bazy produktów oraz kontrahentów. Taki dodatek sprawi, że cały proces wystawiania dokumentów zostanie maksymalnie uproszczony i zajmie o wiele mniej czasu. Do bazy produktów zostają wprowadzone wszystkie dostępne towary czy świadczone usługi. Oznaczanie kodami GTU to dodatkowa zaleta. Z kolei baza klientów jest szczególnie przydatna w trakcie wystawiania faktur. Wystarczy kilka kliknięć, aby pobrać dane z GUS, zapisać je w bazie, a później szybko wprowadzać do faktur i innych potrzebnych dokumentów. Wszystkie czynności zajmują kilka sekund. To alternatywa dla uciążliwego wpisywania wszystkich danych i marnowania cennego czasu potrzebnego na rozwój firmy czy inne czynności. 

Program do fakturowania zintegrowany ze sklepami internetowymi oraz płatnościami online to uproszczenie i oszczędność czasu. W taki sposób pracuje nowoczesny przedsiębiorca, dlatego ta opcja zasługuje na szczególną uwagę. 

Współpraca z zagranicznymi kontrahentami jest na stałe wpisana w gospodarkę, dlatego, jeśli branża na to pozwala, należy zrobić wszystko, żeby nawiązać dobre relacje międzynarodowe. W tym celu opcja zmiany języka na dokumencie wystawianym z poziomu programu jest bardzo ważna. Program do fakturowania afaktury.pl umożliwia skorzystanie aż z 31 języków, gdzie inne narzędzia występujące na rynku oferują 3, 4, maksymalnie 10 języków. Na dokumencie można zmienić również walutę, co ułatwi rozliczenia z zagranicznymi kontrahentami i regulowanie należności w euro czy innej walucie. 

Kontrola nad przedsiębiorstwem jest niezwykle ważna i nie chodzi jedynie o monitorowanie uzyskiwanych przychodów czy generowanych kosztów, ale również sprawdzanie płatności, a raczej ich statusów. Opłacone faktury zmieniają w systemie kolor, a zobowiązania po terminie płatności podświetlają się na czerwono czy inną barwę sygnalizującą opóźnienie. W wybranych narzędziach występuje również opcja ścigania dłużników. Mowa o programach współpracujących z firmami windykacyjnymi. Często za niewielką opłatą zajmują się one windykacją lekką, a później przechodzą do twardej, czyli w przypadku braku płatności kierują sprawę dłużnika do sądu. 

Dobrze dobrany program do fakturowania umożliwia współpracę z księgowym czy biurem rachunkowym. Wybrana osoba uzyskuje dostęp i przy pomocy swojego konta może przygotowywać dokumenty, prowadzić rachunkowość czy przygotowywać raporty. 

Program do fakturowania powinien zawierać wszystkie przydatne funkcje, gdyż stanowi jedno z najważniejszych narzędzi używanych w przedsiębiorstwie. Oczekuje się od niego prostego i nieskomplikowanego interfejsu, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi wykonywać żadnych dodatkowych kursów czy szkoleń. Właściciel, korzystając z przydatnych narzędzi, monitoruje działalność firmy, ale i wykonuje potrzebne zmiany czy pracuje nad jej rozwojem. 

 

 

Proszę czekać...
Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
ZGŁOŚ UWAGI
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Błędne dane, nieprawidłowy nip lub numer konta
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.