Program do faktur online za darmo
Zaloguj
Utwórz konto
Aby przedłużyć ważność twojego konta należy dokonać płatności.
W przypadku problemów z płatnością, skontaktuj się z nami.
Afaktury.pl  >> Dodatkowe informacje do faktury

Pomoc w kategorii Faktury

x

Dodatkowe informacje do faktury

Informacje do faktury


Jakie informacje można umieścić w fakturze?

Na fakturze można umieścić wszystkie ważne informacje związane z realizowaną dostawą towarów lub usług, które maja wpływ na lepszą realizację dostawy towarów lub usług.


Pole do dodawania dodatkowcych informacji

Pole dodatkowych informacji

Jest wręcz wskazane zamieszczanie krótkich informacji dotyczących sprzedaży towarów lub usług, które mogą uprościć transakcję i spowodować jej znaczne przyspieszenie na każdym etapie realizacji. Dodatkowe informacje na fakturze mają również poprawić jakość realizowanego zamówienia, poprawiać wizerunek sprzedawcy i zachęcać do dalszych zakupów.


Należy wykorzystać również okazję na szerszą reklamę naszych produktów. Celem jest zainteresowanie nabywcy tym co mamy do zaoferowania, a tym samym do dalszej współpracy.


Warto umieścić kilka tekstów, które poinformują naszych klientów o szerokiej gamie naszych produktów, zapewnić o najwyższej jakości towarów lub usług, zachęcić do dalszej współpracy a nawet podziękować za zainteresowanie naszą firmą.


Faktura może w dodatkowych informacjach zawierać gwarancję terminową na dostarczane towary czy usługi, może informować o godzinach otwarcia biura lub magazynu, sposobie transportu i jego zabezpieczenia.

Niektóre transakcje wymagają szczególnego traktowania zarówno samej faktury jak i dostarczanych towarów czy usług, bo może się wiązać z naruszeniem prawa. Warto więc w niektórych przypadkach umieścić podstawę prawną.


Jak widać dowolność umieszczania przeróżnych danych, informacji, na fakturze jest niczym nieograniczona. Warto jednak pamiętać aby zamieszczane informacje były krótkie, czytelne i mające rzeczywisty wpływ na jakość i szybkość realizowanych dostaw teraźniejszych i tych przyszłych.


Darmowym program do faktur z KSeF afaktury.pl umożliwia zamieszczenie takich dodatkowych informacji przy każdorazowym wystawianiu faktury w serwisie. Na końcu dokumentu znajduje się pole edytowane do wpisania tekstu, który stanowi dodatkową informację od sprzedawcy dla nabywcy.


Gdzie należy umieszczać dodatkowe dane do faktury?


Dodatkowe informacje na fakturze można na stałe wprowadzić do każdego wystawianego dokumentu. Po zalogowaniu się do afaktury.pl w zakładce Ustawienia, na stronie z danymi sprzedawcy, znajduje się pole Logo na fakturę, w które wprowadzamy nasz graficzny plik.


Zapisanie dodatkowej informacji dołączanej do faktur

Ustawienie informacji dodatkowych dołączanych do każdej faktury

Klikając w okienko Logo na fakturę, które podświetli się na niebiański kolor, otworzą nam się aplikacje na naszym komputerze, należy znaleźć właściwy plik z obrazem naszego logo i otworzyć go. Pod ramką pola pojawi się nazwa pliku do ewentualnego użycia i należy go tylko załadować, klikając w klawisz Załaduj. Teraz już jest widoczny w programie afaktury.pl i będzie umieszczany na każdej fakturze.

Logo firmy sprzedawcy w każdej chwili może być usunięte i możemy wprowadzić nowe lub nie używać go wcale. Osoba korzystająca z serwisu ma zupełną swobodę w podejmowaniu decyzji o zamieszczaniu grafiki. Mogą to być jednak tylko pliki z rozszerzeniem .jpg, .jpeg, .png, lub .gif.


Podobnie funkcjonuje pole z napisem Pieczątka/podpis. Jeśli chcemy zamieścić obrazek zapisany na naszym komputerze z danymi pieczątki lub ręcznie wykonany podpis, zapisany w pliku graficznym (np. Paint), otwieramy go w programie do fakturowania i nasz obraz będzie zamieszczony na każdym dokumencie. W każdej chwili można zrezygnować z umieszczania pliku w programie afaktury.pl.


Dodatkowe dane możemy zamieścić w polu edytowanym Nagłówek faktury. Wpisujemy w nim nazwę firmy lub hasło reklamowe, które jest charakterystyczne dla firmy sprzedającej i dobrze się z nią kojarzy.

 

W serwisie do fakturowania mamy również do dyspozycji Stopkę faktury. Umieszczając w niej ważną, powtarzalną informację, pojawi sią na każdym wystawianym dokumencie.


Dodatkowe dane do faktury w zakładce Ustawienia to pole edytowane, podobne jak na każdej fakturze, ale tutaj informacje są wprowadzone na stałe i będą zamieszczone na każdej fakturze, bez potrzeby wpisywania jej za każdym razem:

Teraz już tylko musimy kliknąć w purpurowy/zielony klawisz Zapisz, aby na trwałe wprowadzić do programu afaktury.pl, nasze teksty i grafiki. 
Już przy pierwszej wystawionej i wydrukowanej (najlepiej na kolorowej drukarce) fakturze, możemy podziwiać nasze dzieło :)


Przeczystaj również: Dodatkowe parametry produktu

Proszę czekać...
Styczeń|Luty|Marzec|Kwiecień|Maj|Czerwiec|Lipiec|Sierpień|Wrzesień|Październik|Listopad|Grudzień
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd
ZGŁOŚ UWAGI
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
W przypadku tego błędu najczęstrza przyczyna, to zerwanie połączenia z internetem - odśwież swoją aktualną stronę www.
W przypadku dalszych problemów skontaktuj się z nami.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Błędne dane, nieprawidłowy nip lub numer konta
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Nie można wysłać formularza. Sprawdź czy wszystkie wymagane pola zostały wypełnione